Selamlar Olsun

Buralar da olmayalı çok uzun zaman olmuş gibi. Aslında gibi değil, çok uzun zamandır yoktum. Ama gerçekten meşguldüm. Gerçekten. Sınavlarımın ar arda gelmesi, yapacak işlerimin alıp başını gitmesi ve benim hepsinin peşinden koşturmam biraz zordu. Zordu ama başardım.

Mezun oluyorum bu sene, söylemiş miydim? Şimdiden iş bakıyorum, başvuruyorum bir çok şirketlere. Mezun olduğumun ertesi günü işe gideyim istiyorum. Ailem tutturmuş eczacı şirketi olsun diye, başımın etini yiyor. Benim çalışmak için bulduğum yerlere "orası yaramaz" deyip başlarından atıyorlar. Bir mühendisin ofis de ne işi var, ey dostum? Boşuna mı profesörlerin dırdırını çektim ben 5 sene? Benim alan da çalışmam lazım. Çalışanları izlemem lazım. Böyle eğilme amcacım, belin sakatlanır demem lazım. Neyse, ben kafama koydum. Kaliforniya'ya gidebilirim her an.

Bu aralar gene farklı şeyler yapmak istiyorum. Dünyayı gezmek isteğim yeniden canlanıyor. Bakınız, Seyahatlar Cekiyor Icim . Benim canım bu aralar sık sık seyahatler çekiyor. Tek başıma gitmek istiyorum sanki. Ama ben yalnız olmayı sevmem. Arkadaş olsa, olabilir, belki. Nerdesin beyaz atlı prens? Sen olsan sanki daha iyi. Sonra saçlarımı yeşile boyatmak istiyorum. Uçlarını ama. Sonra diyorum ki iş bulayım, bir senelik imza atayım, sonra boyarım. Kulağıma ikinci delik de istiyorum. Ama ya acırsa diye hemen cayıyorum. İçimden bir ses de "zaten birinci deliği kullanmıyorsun, ikincisi neyine?" diyor. Bakalım...

Hani sürekli şikayet ettiğim yer var ya, New York. Sanırım özledim. Yaz gelsin de gideyim bir. Kışın gerçekten soğuk oluyor çünkü. O leş sokakların da, taşı tavanı çeken turistler gibi dolanayım. Gerçi ayın 28inde Broadway Show'a gidiceğiz bir arkadaşımın doğum günü için. Mama Mia izleyecekmişiz. Belki vloglarım o günü. Ruh durumuma bağlı. Şimdilik bilmiyorum.

Bu aralar çok da sağlıksız besleniyorum. Geçen dönem Zumba yapıyordum. Şimdi o da yok, bana kaldı spor yapmak. Ama en nefret ettiğim şey de, sağlıklı beslenmeliyim, spor yapıcam diye kime söylesem, "are you out of your mind? "Are you ready to be invisible?" "You don't need it" ya da annemin ağzıma yemek tıkıştırması ile beynim çalkanıyor. Arkadaşım benim amacım, sağlıklı beslenmek, merdiven çıkarken dilimin dışarı çıkmasını engellemek. Neyse neyse, ben bunu da kafama koydum.

Benim şimdi şuan yattığım yataktan çıkıp, hazırlanıp, okula gitmek lazım. Haftanın son dersi. Ve bitirme projem için görüşmem gereken profesör var. 

Uzun mu oldu? Galiba.
Özledim sanırım.
Peki ya sen?
Nefes almak bedava.
Sağlıkla Kalın.

10 comments:

 1. benim de seyahatler çekiyor canım :)
  hoş geldin :)

  ReplyDelete
 2. yaa kesinlikle Broadwayi vlogla ve bloga koyy ızlemek ıstıyorumm :)) bende tum lıstendekılerı yapmaya çalış ınsan yapmadıklarından cok pısman oluyor :(( dönüşün süper olduu özlemişizz :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ben de bu yorumları görünce "durmak yok, yola devam" deyip gas alıyorum :) hepsi aklımda. Vlog'da liste de zamanla başlanıp biticek inşallah

   Delete
 3. niyork sevilmez mi yaa. :) istanbuldan sona en güzel şehir ki :) mama mia brodveyde izlicen ha şanslısın bee :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sanırım Türkiye'ye temelli döndüğüm de çok özleyeceğim. O zaman değerini anlarım :)

   Delete
 4. Her şeyi bırakıp dünya turuna çıkmak en büyük hayalim umarım bir sün sen de ben de gerçekleştiririz 🙏 mama mia ya gelince onunla da ilgili bir yazı ya da video bekliyoruz iyi eğlenceler sana şimdiden ;))

  ReplyDelete
  Replies
  1. İnşallah! :) Bir gün umarım gerçekleşecek bu hayal. Yazı kesin gelecek, video'da belki diyorum şimdilik

   Delete
 5. Yapabileceğin her şeyi yap ama dikkat et, yaptığın şeyler ileride bedeninde ve ruhunda silinmez izler bırakmamış olsun:)

  ReplyDelete

Yorumunun ne kadar değerli olduğunu anlatmaya calışsam altından kalkamam. Bunu bil istedim.